Polski Role Play [RP]

Polski Serwer Role Play [RP]

Ogłoszenie

El Quebrados Life Serwer Info: HostName: El Quebrados Life HostName: ...:::xXx:::... Address: będzie Players: xxx Ping: xxx Mode: El Quebro Live Map: San Andreas Zapis Stylu Walki System Aut System Przedmiotów Posiadamy nowy system taki jak /pij.piwo , /daj.piwo , /sprzedaj.piwo System BW Na serwer został dodany system 10 minutowego BW. Zapis pozycji po wyjściu Zapis broni Anty BH Sklepy/bary i inne... Binco Hotel Komis CPN Bar Sklep Spożywczy Sąd Najwyższy Prace dodatkowe takie jak: Mechanik, Bokser, Kierowca autobusu, Prawnik, Roznosiciel gazet, Farmer, Fryzjer, Forum: http://www.eqrp.eloforum.pl NOWE!!!!

#1 2009-11-20 14:59:51

Piter_Perdo

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1001
Punktów :   

Grać RP. Jak !? Poradnik dla Nowicjuszy

Jak zacząć z Role Play?


Potrzebujesz:

- chęci

- gry Gta San Andreas

- multiplayera do gry GTAConfusedA (SA:MP)





Zaczynamy od instalacji. Instalowanie przebiega klasycznie, więc chyba każdy nie będzie miał problemów. Po instalacji włączamy SA:MP.

Nick

Pierwsza i najważniejsza sprawa to twój nick, czyli w wypadku Role Play to imię i nazwisko. Twoje dane muszą być zgodne z regulaminem serwera. Najczęściej jest to imię inne niż polskie. W wypadku złamania zasad, konto zostaje zablokowane. Oto przykład:

Adam_Nowak wchodzi na serwer.

Konto Adam_Nowak zostało zablokowane. Powód: Imię i nazwisko obcojęzyczne.

Druga sprawa to oryginalny nick. Nie możecie mieć imion i nazwisk sławnych osób np. Britney_Spears, George_Bush itp. Takie nicki są również karane Blockiem konta z powodu CN, czyli Celebrity Name. Jeżeli masz trudność z wymyśleniem Nicku, to zajrzyj do Internetu i poszukaj imion i nazwisk np. hiszpańskich, np. Carlos Delgado. Myślę, że już rozumiesz wszystko o swoim Nicku. Teraz czas na twoje wejście!



Połączenie

Widzę, że masz już poprawny Nick! Świetnie! Teraz czas, żeby wejść na jakiś porządny serwer Role Play! Nie polecam szukać serwerów poprzez wyszukiwarkę serwerów. Polecam obejrzenie recenzji na naszej stronie i wybranie sobie najbardziej odpowiedniego serwera. Moim przykładem będzie serwer „Role Play In Los Angles”. Wchodzimy na forum tego serwera. Czyli wpisujemy w przeglądarce http://www.rpla.pl i wchodzimy na stronę. Przechodzimy do forum i rejestrujemy się. W czasie, gdy konto się uaktywni (czasem trzeba czekać na emaila), znajdujemy na forum adres IP i przechodzimy do SA:MP’a. Dodajemy serwer do ulubionych, czyli skopiowane/zapisane wcześniej IP wklejamy do odpowiedniej rubryki i naciskamy OK. Od teraz serwer mam w ulubionych i nie musimy ciągle kopiować IP. Klikamy 2 razy i klikamy „Connect”. Po chwili jesteśmy na serwerze4 i wpisujemy poszczególne komendy, aby się zarejestrować, czyli np. /zarejestruj [twoje hasło], a następnie /zaloguj [twoje hasło]. Gotowe! Już można rozpocząć swoją karierę Role Play!



Początek w mieście



Co zrobić, jak pojawiłeś się w mieście? Nic skomplikowanego. Sprawdź, czy masz telefon. Wpisz /ja sprawdza zawartość kieszeni. Następnie wpisz /staty lub /stats, aby sprawdzić swój numer. Jeżeli w statach widnieje „zero” to znaczy, że nie masz telefonu. W tym wypadku napisz /do w kieszeniach nie ma telefonu. Gdy w statach będzie wyświetlony numer, czyli np. [63584], to znaczy, że posiadasz telefon. Wtedy wpiszesz /do w kieszeni jest telefon. Czyli:

a) komendy /ja używamy w następujący sposób:

- /ja drapie się po brodzie

b) komendy /do używamy w następujący sposób:

- /do w kieszeniach nic nie ma

Oraz w próbach np. uderzenia:

- /do udało się uderzyć?

Oraz w odpowiedziach na w/w pytanie

- /do tak udało się

c) komenda /ja to to samo, co komenda /me

A więc, jeżeli masz telefon to odegraj akcję RP w takim stylu:

/ja sprawdza zawartość kieszeni

/do w kieszeni jest telefon

/ja wyciąga telefon z kieszeni i wykręca numer

A następnie wpisujemy komendę odpowiadającą za wezwanie taxi np. /zamow-taxi.

Jeżeli na służbie nie ma taxówkarzy, to musisz złapać autostop lub iść piechotą. Załóżmy, że nie ma taksówkarzy, ani nie złapaliśmy żadnego autostopu. Więc musimy iść „z buta”. Całkowicie zakazane jest skakanie na shifcie (BH) oraz ciągłe sprintowanie (maraton). Najbardziej RP jest chód na ALC’ie, czyli powolny chód. Wiadomo, że jest to nudne, ale bardzo dobrze wyrabia cierpliwość i ocenę RP.



Czaty

Gdzie kupić licencję? W ratuszu, czyli potocznie zwanym „DMV”. Jeżeli nie wiesz, gdzie one się znajduje, to znajdź kogoś na ulicy i zapytaj. Pamiętaj! IC nie znasz osób obcych. Nie możesz zobaczyć Nick i napisać „Cześć Jan_Kowalski!”. To jest zabronione. Jeżeli chcesz kogoś zaczepić, to napisz „Dzień dobry! Wie pan może, gdzie jest ratusz?”. A więc rozmowa naszą postacią poprzez wciśnięcie klawisza „t” nazywamy czatem In Character (IC). Czatem Out Of Character jest między innymi czat „/b”. Możemy rozmawiać tu o sprawach z życia realnego, czyli np. „Ej Tomek! Idziesz dzisiaj na rower?” Druga sprawa to emotikony. Emotikon nie wolno używać na czacie IC. Jedynym czatem, gdzie można używać emotikony jest czat OOC, czyli /b oraz komenda /sms (komenda ta jest IC, ale w SMS’ach można pisać emoty). Ogólnie:

- Komenda /b dotyczy spraw w życiu realnym, czyli np. „O nie! Jutro serwer nie będzie działać! Nie znajdę pracy L” W tej komendzie można pisać emoty np. xD Jest to czat OOC.

- Wciśnięcie klawisza „t” to czat IC, więc tutaj piszemy wszystkie sprawy ze świata wirtualnego, czyli np. „Przepraszam! Wie pan może, gdzie jest ratusz?”. Nie wolno tutaj pisać żadnych emotikon.

- Wyjątkiem emotikony na czacie IC jest komenda /sms

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mta-nps.pun.pl www.walczmyrazem.pun.pl www.mtenis.pun.pl www.sojuszdywizjon303.pun.pl www.webowiec.pun.pl